YAZ AYLARINI DAHA DA ISITACAK 5 ALBÜM

Önümüzdeki iki ay içerisinde çıkacak, ünlü isimlerin çıkaracağı 5 albümü sizler için kısaca değerlendirmek istedik…

Shakespears Sister – Singles Club – 19 Temmuz

Unutulmaya yüz tutmuş “Kız Kardeşler” Marcella Detorit ve Siobhan Fahey, aralarındaki anlaşmazlıkalrı gidererek, tam 26 yıl sonra bir araya geldiler. Kısa bir de turneye çıkmaya karar veren ikili, toplama bir albüm olarak çıkaracakları Singles Club içerisine, kuruldukları tarih olan 1988 yılından beri yayınladıkları önemli şarkıların yanı sıra, ‘All The Queen’s Horses’ ve ‘C U Next Tuesday’ isimli iki tane de yeni şarkı koyacaklar.

Kaiser Chiefs – Duck – 26 Temmuz

2000’li yılların önemli gruplarından, Leeds beşlisi Kaiser Chiefs, yedinci albümleri olan “Duck” için, grubun köklerine bağlı kalınıp değişik de bir şeyler denediklerini ifade ediyorlar. 11 şarkıdan oluşacak albümdeki ilk single “Record Collection” ise mayıs ayı içerisinde yayınlandı. Grubun hedefi ise, 6. kez bir albümlerinin ilk 5 listesinde yer alması.

Slipknot – We Are Not Your Kind – 9 Ağustos

5 yıl aradan sonra geri dönecek olan metal müzik devi Slipknot, yayınlayacağı albüm ile en son yakaladığı listelerde 2 numaraya yükselebilme başarısını tekrarlayabilecek mi, bu en büyük merak konusu. İlki “Unsainted” isimli olmak üzere 14 şarkından oluşan albüm için vokalist Corey Taylor, yaptıkları en sert albüm olduklarını belirterek, sınırlarını zorladıklarını söyledi.

Sheryl Crow – Threads – 30 Ağustos

Son yıllarıni içinde en çok ünlü isim geçen albümü olmaya aday “Threads” içinde, tümü Sheryl Crow’a eşlik eden sanatçıların bulunduğu 17 şarkı bulunuyor. Johnny Cash ile birlikte seslendirdikleri “Redemption Day”’in yanı sıra, Keith Richards, Emmylou Harris, Eric Clapton, sting gibi bir çok sanatçının yer aldığı şarkıların yer alacağı albüm, bir hayli renkli olacağa benziyor.

Liam Gallagher – Why Me? Why Not – 20 Eylül

2017 yılında yayınladığı “As You Were” ardından yayınlayacağı ikinci solo albüm olacak olan Oasis kurucu kardeşlerinden Liam Gallagher, albüm içindeki ilk single olan “Shockwave” için Haziran ayı içerisinde bir klip yayınladı. İlk albümde tüm şarkıları kendine ait olan Liam, bu sefer  de tüm şarkılarını ortaklıkla yazdığını belirtiyor.