Türkiye – İngiltere Ampute Milli Futbol Takımları EAFF AVRUPA AMPUTE FUTBOL ŞAMPİYONASI FİNALİ

9 Ekim Pazartesi günü saat 19:00’da Vodafone Park’da oynanacak müsabakayı izlemek isteyenler ücretsiz olarak stadyuma girebilecekler. Karşılaşma ayrıca TRT Spor kanalında da canlı olarak yayınlanacak.

Finale Nasıl Geldiler?

Ev sahibi Türkiye Ampute Milli Takımı grup karşılaşmalarında sırasıyla, Almanya’yı 7-0, Gürcistan’ı 9-0 ve İspanya’yı da 4-0 yenerek, gol yemeden rahatlıkla çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde son Dünya Şampiyon’u Rusya’yı 2-1 mağlup eden millilerimiz son olarak yarı finalde Polonya’yı da 2-0 yenerek EAFF Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nda final oynamaya hak kazandı.

Öte yandan diğer finalist İngiltere Ampute Milli Takımı da grup karşılaşmalarında sırasıyla, Yunanistan’ı 8-0, İrlanda’yı 1-0 ve Rusya’yı yine aynı skorla 1-0 yenerek çeyrek final biletini aldılar. Bu turda Fransa’yı 2-0 mağlup eden İngiltere Ampute Milli Takımı, son olarak yarı finalde İspanya’yı da 3-0 ile geçerek Türkiye Amptue Milli Takımı ile final oynamaya hak kazandılar.

Finalin Adı: Türkiye – İngiltere

Daha önce Riva’da bulunan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde oynanması planlanmış olan Final karşılaşması Türkiye Ampute Milli Takımı sporcu ve teknik heyetinin isteği üzerine ve resmi makamların onayı ile Vodafon Park’a alındı.

İki namağlup ülkenin karşılaşacağı mücadelenin son derece çekişmeli geçeceği şüphesiz. Ama Türkiye Ampute Milli Takımı’nın, maçın Vofone Park’da ücretsiz olarak izlenebilecek olması ve havanın da çok müsait olacağı beklenmesi nedeniye coşkulu ve kalabalık bir seyirci desteğini arkasına alarak maça bir adım önde çıkacağı tahmin ediliyor. Tabi, finale kadar gol yemeden zorlu rakiplerini geçen İngiltere Milli Takımı’nın da kupanın bir ucundan tutmaya yakın olduğu söylenmeden geçilemez.

Sonucu ne olursa olsun bu son derece kritik final maçını stadyumda veya televizyonları başında izleyecek seyirciler için son derece keyifli bir mücadele olacağı kesin. Bu yüzden bizler de,9 Ekim Pazartesi günü saat 19:00’da itibaren stadyumda bulunamayanların da mutlaka ekranlardan bu mücadeleyi takip etmelerini (ve tabi ki Milli Takımımıza desteklerini hissettirmelerini) istiyoruz.

Fotoğraf Kaynak: http://spor.mynet.com/futbol/milli-takimlar/115823-turkiye-ampute-futbol-milli-takimi-avrupa-sampiyonasinda-yari-finale-cikti.html