PREMIER LİG’DE ON GÜN SÜRECEK ŞÖLEN BAŞLIYOR

Her ne kadar Premier Lig’de bu sezon Manchester City’nin en yakın rakibi Manchester United’a on üç puan fark atmış olsa da, her şeyin bir anda tersine dönebileceği, her gün en az bir maçın oynanacağı, Noel sonrası ve yılbaşı fikstürleri yaşanarak, Premier Lig’deki heyecan devam edecek.

Boxing Day

Tam on gün boyunca sürecek futbol şöleninin ilk ayağı tabi ki de her yıl olduğu gibi “Boxing Day” fikstürü olacak. “Boxing Day” İngiltere’de her yıl Noel gününün ertesi günü Aralık ayının 26’sında kutlanan bir tatil günüdür. Başlangıcının nasıl olduğu bilinmese de “Boxing Day”; eski zamanlarda tüccarların, Noel sonrası kazandıkları paralarla çalışanlarına, yiyecek, içecek ve çeşitli hediyeler sunmalarıyla başlandığı iddia edilmektedir. Günümüzde ise geleneksel olarak, bu özel tatil gününde çok az araç çalıştığı için Noel nerede geçirildiyse orada kalınır ve aile bireyleri ve arkadaşlar ile birlikte Noel gecesinden kalan hindinin devamı yenir. Bazı evlerin önünde ise, evsiz ve fakir insanların kullanabilmesi için, içi eski eşyalarla dolu kutular görmek mümkündür. Bu günde, başta futbol olmak üzere, at yarışı, rugby ve kriket gibi önemli spor dallarında müsabakalar yapılır. Fakat her ne kadar geleneklere devam edilmeye çalışılsa da, “Boxing “ Day”, özellikle teknolojinin gelişmesiyle birlikte bir “Black Friday” olmaya doğru evrilmiştir ki, son yıllarda mağazaların büyük indirimlerle sabahın köründe talan edilmişçesine satış yaptığını görebiliriz.

Premier Lig’de Görünüm

Premier Lig’de bu sezon, Pep Guardiola ile ilk sezonunda hayal kırıklığı yaratan Manchester City fırtınası esiyor. Şu ana kadar oynanan 19 maçta, mağlubiyet yüzü görmeyen ekip, sadece bir beraberlik alarak rekorlar sezonu geçiriyor. Manchester’ın kırmızı şeytanları Jose Mourinho yönetimindeki United ise, lige iyi bir başlangıç yaptıktan sonra, maç temposunun artması ve dolayısıyla gelen sakatlıkların da etkisiyle, ezeli rakibini ancak 13 puan geriden takip edebiliyor. Geçtiğimiz sezonun şampiyonu Chelsea başta olmak üzere, Liverpool, Tottenham ve Arsenal takımları şimdiden şampiyonluk hedeflerinden çok uzaklaşmış gözüküyor, fakat ilk dört sıra için mücadeleleri ligin son haftasına kadar sürecek gibi gözüküyor.

…Ve Premier Lig’i İzlemenin En Keyifli Yolu

On gün sürecek bu futbol şöleni ve Premier Lig heyecanını sezon boyunca, Zeplin Pub’larda canlı olarak yayınlıyor olacağız. Bu heyecana sizler de Zeplin Pub’larda ortak olabilirsiniz. CaddeModa ve Alaçatı şubelerimizde görüşmek üzere.