MEKSİKA KARTELLERİ ORTALIĞI KASIP KAVURACAK: NARCOS 4.SEZON

2015 yılında başlayan ve ertesi yıl içerisinde Altın Küre’de “En İyi Televizyon Dizisi” ödülü de dahil 2, geçtiğimiz 3 sezonda ise toplamda değişik platformlarda 7 ödül toplayan Narcos dizisi, bu yıl içerisinde de 4.Sezonuyla Netlix platformu üzerinden izleyicileriyle buluşacak.

Kartel Bu Kez Guadalajara’da

Bu zamana kadar 1993 yılında öldürülen efsane uyuşturucu kartelinin başı Pablo Escobar’ın ve devamındaki Medelinli kartel Cali’nin hikayeisni işleyen dizi, 1970’ler ve 1980’lere dönerek, Guadalajara’daki kartellerin ortaya çıkışını, yeni iki başrol oyuncuları Michael Pena ve Diego Luna’yı kadrosuna katarak uyuşturucu ticaretinin nasıl döndüğünü izleyicilerine anlatacak.

Escobar’ın Yerine El Chapo

Narcos’un yeni sezonunda işlenecek Meksika’daki en büyük kartelin başında olan “El Chapo”  Joaquin Guzman’ın mal varlığının o zamanlar 1 milyar dolar olduğu belirtiliyor. Gelmiş geçmiş en büyük uyuşturucu patronu olarak adlandırılan El Chapo, Guatemala’da yakalanıp Meksika’ya gönderildikten sonra 20 yıl hapse mahküm edildi. 2001 yılında en üst korumalı hapishaneden kaçmayı başaran El Chapo 2014 yılında tekrar hapse gönderildi ama yine kaçmayı başardı. 2016 yılında tekrar yakalandıktan sonra bu kez Amerika Birleşik Devletleri tarafından tutuklandı ve hapse yollandı.

Narcos Gerçek Ölümle Sarsıldı

Geçtiğimiz Eylül ayında Narcos’un yeni sezonunun nerelerde çekilebileciğini araştıran 37 yaşındaki Carlos Munoz Portal isimli kişi, Meksiko City’nin en çok suç işlenen Tamascalapa kırsalında, defalarca vurulmuş halde ölü bulundu. Munoz daha önce de James Bond serisi Spectre, Hızlı ve Öfkeli ve Apocalypto gibi filmlerin yer seçici kadrosunda çalışmıştı. Bu ölümle güvenlik sorunlarıyla karşılaşsa da yetkililer Narcos dizisinin çekileceğini belirttiler. Munoz’un ölümü ise hala araştırılmasına rağmen bu güne kadar aydınlatılamadı.

4.Sezon ve Sonrası

Rodrigo Amarante’nin “Tuyo” şarkısının Meksikalı sokak çalgıcılarıyla çalınan yeni versiyonu ile tanıtımını yapan Narcos’da, bu sezon bol bol ve özellikle de 70 ve 80’lerden fırlamış Meksika şarkılarını duyacağız.

Eylül ayında başlaması planlanan 4.Sezonun, 10 bölümden oluşacağı açıklanan Narcos’un, daha kaç sezon daha devam edeceği ise bir muamma. Yetkililer yeni bir sezon daha olacağının sinyallerini verirken, tarihte yaşanan bir çok kartel olayı olduğundan henüz hikayelerin bitemeyeceği kanaatindeler.