Mark Hollis – Keith Flint – Luke Perry

Mark Hollis

Talk Talk grubunun kurucularından ve grubun vokalisti aynı zamanda da söz yazarı Mark Hollis 25 Şubat günü, 64 yaşında hayata gözlerini yumdu. “It’s My Life”, “Life’s What You Make It”, “Such a Shame” ve “Living in Another World” gibi şarkıların yazarı olan Hollis, 1991 yılında Talk Talk grubunun dağılması ardından 1998 yılında çıkardığı, kendi ismini taşıyan tek solo albümünü çıkardıktan sonra müzüği bıraktığını açıklamıştı. Müziğe bu kadar aşık birinin neden bu kararı aldığı ise yıllar içinde Mark Hollis’in turnelerden çok, karısı ve iki çocuğuyla birlikte vakit geçirme isteğinden olduğu anlaşılmıştır. Çocuk psikolojisi dalında üniversitede okurken D.J. olan abisinin de teşvikiyle müziğe ilk adımlarını atmış ve özellikle ilk etkilendiği gruplar King Crimson ve Pink Floyd olmuştur.

Keith Flint

Elektronik dans müziğinin özellikle 90’lı yılların sonuna çıkardıkları “Firestarter” ve “Breathe” şarkılarıyla damga vuran Prodighy grubunun vokalisti Keith Flint’in 4 Mart günü evinde ölü bulunduğu açıklandı. Mayumi Kai adlı Japon D.J. ile evli olan Flint’in, bir süre önce terk edildiği ve karısının Japonya’ya gittiği söyleniyordu. İntihar ettiği açılanan Flint’in, kendisini ölüme götüren sebebin de bu olduğu söylendi. 1997 yılında çıkardıkları “The Fat of the Land” albümleri, gelmiş geçmiş en iyi dans albümlerinden biri sayılan Prodigy’nin, Keith Flint ile birlikte Mayıs ayında Amerika Birleşik Devletlerinde turneye çıkmaları ve Haziran ayında da Glastonbury 2019’da da sahne alması planlanıyordu.

Luke Perry

90’lı yıllara damga vuran Beverly Hills 90210 (Evimiz Hollywood’da) dizinin başrol oyuncularından Luke Perry de 4 Mart günü, 52 yaşında hayata gözlerini yumdu. Özellikle bir jenerasyon genç kızın “Dylan” rolüyle hayallerini süsleyen yetenekli oyuncu “Beşinci Element”, “8 Seconds” “Law & Order” ve “Riverdale” gibi bir çok dizi ve filmin yanı sıra The Simpsons ve Hulk gibi bir kaç çizgi dizide de seslendirme yaptı ve özellikle Almanya’da Bravo Otto ödüllerine bir dönem damga vurdu. 2015 yılında kolon kanseri teşhisi konulan Perry’nin, ölümünden bir hafta önce felç geçirmesiyle önce hayranları korkuttu ve ölümüyle de üzdü.