Küllerinden Doğmayı Bilenlerin Maçı

İngiltere Premier Lig’inde bu seneye hatta son 20 seneye damgasını vurmak üzere olan Leicester City kimsenin beklemediği bir şekilde 24. haftaya girerken 47 puanla liderliğini sürdürüyor.

Premier Lig’de ne zaman ne olacağı bilinmez ama sene başı hedeflerinin çok üzerinde bir performans sergileyen Leicester City’de başarılarıyla birlikte ilginç hikayelerde ortaya çıkmaya başlıyor.

Aguero, Alexis Sanchez, Giroud, Rooney, Diego Costa gibi isimleri geride bırakan ve şu anda gol krallığında zirvede olan Jamie Vardy. Ranieri’nin 29 yaşındaki öğrencisi 25’inden sonra profesyonel futbolcu olmuş ve hayatı bir sürü acıklı hikayeye sahne olmuş. Batistuta ile karşılaştırılan Vardy’nin hayatı film olsa motivasyon çalışmaları için toplantı odalarında haftada en az bir kez izletilirdi Vardy’nin hayatı. Küllerinden doğmayı bilen bir arkadaş gerçekten.

Bir diğer tarafta da batmış bir Dortmund’un yükünü sırtına alıp, mütevazı bütçelerle Lewandovski’ler yaratan, Dortmund’u şampiyonlar ligi finaline taşıyan, adeta bilim adamı diyebileceğimiz taktik deha ve insan davranış bilimcisi Jurgen Klopp ve onun Liverpool’u var karşımızda.

4-5 biten Norvich maçının ardından Klopp’un Liverpool’dan ne beklediği ve ne yaratmaya çalıştığı çok açık. Şampiyonluk yarışında geride kalsada Avrupa potasından çıkmak istemeyen Liverpool önümüzdeki sene için şimdiden rakiplerine gözdağı vermek istiyor.

Bu heyecanlı karşılaşmayı bugün (2 Şubat 2016) saat 21.45’ten istibaren size en yakın Zeplin’de keyifle izleyebilirsiniz.

Moda, Cadde, Bebek, Alaçatı(Alaçatı şubemiz Salı günleri kapalıdır)…

(not: maçlarda ses yayını yoktur.)