KIŞ SON BİR KEZ DAHA GELİYOR: TAHT OYUNLARINDA SON RAUND!

Game of Thrones 14 Nisan gününden itibaren, 8. ve final sezonu ile izlyecilerinin karşısında olacak. Orijinali, Amerika Birleşik Devletleri yayın platformu HBO üzerinden yayımlanan Game of Thrones, ülkemizde ise Digitürk platformu olan Bein Connect aracılığı ile hayranlarının seyrine sunulacak.

Neler Olması Bekleniyor?

Toplamda 410 dakika sürecek, sadece 6 bölümden oluşan 8. Sezonda, daha önceki sezonda olmayan bir çok isminde dönecek olması, dizinin hayranlarını heyecanlandırmış gözüküyor. % mart tarihinde yayımlanan fragman, Arya Stark’ın Kış Savaşı’na hazırlanırken yaptığı “Ölümü biliyorum. Bir çok yüzü var. Bu yüzünü görmeyi dört gözle bekliyorum” sözlerinin yanı sıra Jon Snow’un “Yaşamak için” yaptığı yemin de gösteriliyor.

“Winter is Coming” (Kış Geliyor) ismiyle yayımlanacak ilk bölümde, “Yetişkin İçerik” uyarısının yapılmaması, eleştirmenler ve Game of Thrones hayranları tarafından, “Fırtına Öncesi Sessizlik” olarak değerlendiriliyor. Daenerys Targaryen’in Jon Snow ile birlikte Winterfell’e gelişi ve Sansa ile ilk kez karşıılaşacak olması da merakla beklenen başka olaylardan biri olacak.

Kısa Notlar

2017 Ekim ayında başlayan Game of Thrones’un 8.sezounun çekimleri, 2018 Temmuz ayında sona erdi. Çekimlerin büyük bölümleri Kuzey İrlanda’nın başkenti Belfast’ta bulunan stüdyolarda yapılırken dizi ayrıca, Malta, İzlanda, Fas ve Hırvatistan’da da çekilmiştir. Bölüm başı 15 milyon Dolar bütçe ayrılan dizide, Winterfell savaşlarının dış çekimleri sadece 55 gece sürmüştür. Ayrıca basına sızmasından çekindiği için HBO firması, akıllıca bir hareketle birden çok final sahnesi çekmiştir.

Biri Kuzeyli bir kız diğeri de varlıksız bir ailenin erkek çocukları olmak üzere iki çocuk karakterin diziye gireceği belirtiliyor. Son olarak da final sezonu olmasına rağmen üzülen dizinin hayranlarını biraz olsa da mutlu olabilecekleri bir haber var; 26 Mayıs tarihinde ilk bölümü gösterime girecek olan, “Game of Thrones: The Last Watch” isminde, fantezi dünyasında gözyaşları ve zaferlerin anlatıldığı bir belgeselin de gösterime gireceği, bizzat dizinin yapımcısı HBO firması tarafından açıklandı.