Johan Cruyff’a en güzel veda “El Clásico”

Johan Cruyff, namıdeğer sarı fare, şüphesiz Hollanda kadar Barcelona halkının ve takımının da gönlünü çalmış bir futbol adamıydı. İspanya’ya ayak bastığı ilk günden hayata veda edene kadar hem Barcelona futbolu hem de dünya futbolu onun sayesinde “total” futbol ile tanıştı.

Haleflerinden, mirasını bir üst seviyeye taşıyan Guardiola gibi El Clasico’larda hem futbolcu hem teknik direktör olarak 5-0’lık Madrid galibiyetleri gören yegane futbol adamı olan Cruyff’a en güzel veda bu maçla edilebilirdi.

via GIPHY

Cruyff’un geçtiğimiz günlerde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmesinin ardından ilk kez kendi sahasında bir maça çıkacak Barcelona, hem de Real Madrid’le… Geçtiğimiz haftadan beri Sagrada Familia’nın karşısında olan Barcelona mabedine Cruyff’u anmak için binlerce taraftar akın etti. Kim bilir Barça’lılar Camp Nou’da neler hazırlayacaklar.

Bu maçı izlemek için 1000 tane sebep sunabilirsiniz, sırf adı yeter ama futbol dünyasının devleri bir nevi Cruyff’a da veda edecek. Hemde Cruyff’un evi gibi gördüğü Camp Nou’da.

Bu sezon kendi iç çekişmeleri, Benzama sorunu, Ronaldo egosu ve teknik direktör sorunlarıyla boğuşan Real Madrid, yarışta Barcelona’nın arkasında kaldı.

Normalde bir sezon içerisinde 4-5 El Clasico izleyebilirdik. Fakat bu sezon öyle olmayacak gibi gözüküyor. Hatta tahminim sezonun son Clasico’su olabilir.

via GIPHY

Barcelona’nın şampiyonluğunu erkenden ilan etmek istemesi, Madrid’in de taraftarlarıyla barışması için bu maçı kazanmaları şart… Bunların dışında zaten maçın ismi ve sporcuların profesyonellikleri maçı izlemeye değer.

Maçın bir başka anlamı da Zinedine Zidane’nın teknik direktör olmasının ardından en büyük sınavı olacak bu maç. Bakalım Zizou ne süprizler hazırlayacak bize göreceğiz.

Bir çok heyecanın bir arada yaşanacağı bu maçı 2 Nisan 2016 Cumartesi 21.30’da Zeplin’lerde keyifle izleyebilirsiniz… Görüşmek üzere.
Moda Zeplin, Cadde Zeplin, Bebek Zeplin(rezervasyon yapabilirsiniz), Alaçatı Zeplin…