GÜÇ SEKİZİNCİ KEZ SENİNLE OLACAK! YILDIZ SAVAŞLARI: SON JEDİ

Dagobah’da veya Galaksinin en dış kısımlarında saklanmadığınız sürece, Yıldız Savaşları: Son Jedi filminin bu hafta içinde vizyona gireceğini farketmişsinizdir. Bu bir Yıldız Savaşları filmi olduğu için, zaten yine zirvede olacak ama aynı zamanda üçlemenin ikinci filmi, bu yüzden muhtemelen en iyisi olacak.

Toplamda serinin sekizinci filmin yönetmen koltuğundaki Rian Johnson’a kendi Yıldız Savaşları üçlemesi için verilen açık çekin yanı sıra, Johnson’un Gungalar’ın hikayesini ayrıntılı bir biçimde anlatması dört gözle bekleniyor ve fragmanların gösterdiği de serinin en iyi filmi olabilme potansiyelini ortaya seriyor. 140 dakikalık üçüncü film olan Sith’in İntikamı’na göre daha uzun olan Son jedi filmi  150 dakika ile serinin en uzun filmi olmasıyla da dikkat çekiyor.

Serinin daha önceki filmlerinde Prenses Leia’yı canlandıran Carrie Fisher geçtiğimiz yıl Aralık ayında hayatını kaybetmişti fakat filmin yapımcıları hem Fisher’a saygılarını göstermek hem de onu belki de son kez seyircisiyle buluşturmak için Fisher’ın eski görüntülerinin olduğu sahnelere de yer vereceklerini açıklamışlardı.

Hangi Gezegen Hangi Şehirde Çekildi

Yönetmen Rian Johnson filmin daha etkili olabilmesi için dünya üzerinde bir çok yeri dolaşıp, en uygun mekanlarda filmi çektiklerini ve sahnelerin zor ama heyecan verici olduğunu açıklamıştı.Hırvatistan’ın Dubrovnik şehri Canto Bight gezegeni, Bolivya’da bulunan Salar de Uyuni tuz gölü ise Crait gezegeni olarak filmde karşımıza çıkıyor.

Obi-Wan Filmi için söylenti

Söylentilere  göre serinin prodüksiyonluğunu üstlenen Lucasfilm, Pinewood Stüdyonları’nda çekilecek olan Obi-Wan filmi için çekimlerin başlangıç tarihini 2019 Ocak olarak görüyor. Ağustos’ta yapılan açıklamaya göre Stephen Daldry bu filmin yönetmeni olma adayıydı. Bu film daha Lucasfilm tarafından resmi bir şekilde duyurulmadı. Ewan McGregor’un da bu rolü tekrar oynayıp oynamayacağını da bilinmiyor. Yönetmenliğini Ron Howard’ın yaptığı bir diğer Star Wars spin-off filmi Solo: A Star Wars Story ise 25 Mayıs 2018’de sinemaseverlerle buluşacak. Han Solo’yu bu filmde genç aktör Alden Ehrenreich canlandırıyor. 

 

Yıldız Savaşları: Son Jedi Filminin Künyesi:

Yönetmen:Rian Johnson

Oyuncular:Daisy Ridley,  Domhnall Gleeson,  Adam Driver,  Oscar Isaac,  Billie Lourd

Senaryo:George Lucas,  Rian Johnson

Yapımcı:J.J. Abrams,  George Lucas

 

Unutmayın film muhabbeti en güzel Zeplin’lerde döner 🙂 Görüşmek üzere!