FORMULA 1 2018 SEZONU START ALIYOR

Formula 1 2018 sezonu  25 Mart Pazar günü yapılacak olan Avustralya Grand Prix’i ile başlayacak. 2018 sezonunun en önemli gelişmesi ise, eski sahibi Bernie Ecclestone’un Formula 1 organizasyonunu yeni sahipleri olan Liberty Medya Grubuna geçen yıl satmış olması, dolayısıyla Ecclestone’suz ilk sezon olacak olması, belki eski heyecanını biraz yitiren Formula 1 için bir umut ışığı olarak gözüküyor.

Sezonun Favori Sürücüleri

Formula 1 2018 sezonunun favorileri, son yıllara damga vuran rekabetleriyle yine İngiliz pilot Lewis Hamilton ve Alman Sebasitan Vettel olacak gibi gözüküyorlar. İki pilotun da daha önce 4er şampiyonlukları bulunuyor ve bu sezon ikisinden biri şampiyon olması durumunda, 7 şampiyonluğu bulunan efsanevi pilot Michael Schumacher’ın ardından, 5 şampiyonluğu bulunan Juan Manuel Fangio ile şampiyonluk sayıları eşitlenecek. Bu sezon, Renault motoruyla desteklenen RB14 modeliyle iddialı duruma gelen Red Bull takımı pilotu Hollandalı Max Verstappen, takım arkadaşı Daniel Ricciardo’nun da desteğiyle şampiyonluk adayları arasında gösteriliyor.

Mercedes Hegamonyası Bitecek mi?

Mercedes takımı Lewis Hamilton ve Valtteri Bottas ile 5. Kez üst üste markalar şampiyonluğunu hedeflerken, Sebastian Vettel ve Kimi Raikonen ikilisi Ferrari takımını yine zirveye çıkarmak için uğraşacaklar. Ama sezonun markalarda da sürprizini Red Bull takımı yaparsa kimseyi şaşırtmayacak gibi gözüküyorlar. McLaren, 2 dünya şampiyonluğu bulunan İspanyol pilot Fernando Alonso ile artık en azından zirveyi zorlamak isteyecek fakat ne kadar başarılı olur veya hayal kırıklığı yaşarlar bunu sezon ilerledikçe hep birlikte göreceğiz.

Liberty Medya Heyecanı

Formula 1, herkesin de kabul ettiği gibi eski popülaritesinden uzak bir spor olmaya başladı. Liberty Medya Grubu ise, özellikle izleyicileri yeniden televizyona çekmek için dev adımlar atacak gibi gözüküyor. Henüz zamanı belli olmasa da  sezon içerisinde Formula 1 kendi OTT (Over The Top) platformunu hayata geçirip, seyirciyi bambaşka bir dünyaya sokmayı hedefliyor. Yeni yapılandırılan sistem ile yarışlar tek bir aracın içinden izlenebileceği gibi birden fazla araç seçerek, seyircinin yarışın gidişatına tamamiyle hakim olabilmesini ve adeta bir bilgisayar oyunu içerisinde hissetmesini sağlayacak. Zaman içerisinde seyirciyi heyecanlandıracak bir çok gelişmenin de olması öngörülüyor.

… Ve Formula 1 İzlemenin En Keyifli Yolu

Formula 1, 2018 sezonu boyunca canlı ve banttan yayınlarla S Sport ekranlarında olacak. Sizler de bu heyecana keyifli ve lezzetli bir ortamda katılmak isterseniz Zeplin Pub’larımızda sizleri bekliyor olacağız. Cadde, Moda ve Alaçatı şübelerimizde görüşmek üzere.