EMMY ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Bu yıl 70. kez dağıtılan Emmy Ödülleri, 17 Eylül Pazartesi günü yapılan törenle sahiplerine dağıtıldı. Los Angeles’daki Microsoft Theatre’da düzenlenen ödül töreninin sunuculuklarını ise, “Saturday Night Live” programından Colin Jost ve Michael Che yaptılar. “Game of Thrones” 9 ödülle öne çıkan dizi olurken, daha önce dağıtılan yaratıcılık ödülleriyle birlikte HBO ve Netflix de 23’er ödülle önde gelen yayıncılar oldular.

Ödüller Tahta Sığmadı

Toplamda 47 Emmy ödülüne ulaşan “Game of Thrones”, aralarında “En İyi Drama Dizisi” ve Peter Dinklage’ın “En İyi Yardımcı Erkek” ödüllerinden 9 tanesini 2018 Emmy Ödüllerinde toplamayı başararak, bu yıl öne çıkan dizi olmayı yine başardı. “En İyi Komedi Dizisi” ödülünü alan “The Marvelous Mrs. Maisel” ise yine bu kategorideki “En iyi Senaryo”, “En iyi Yönetmen”, “En İyi Kadın Oyuncu” ve “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” gibi öne çıkan ödüllerle birlikte toplamda 14 kategoride aday olduğu gecede 8 ödül toplayarak büyük bir başarıya imza attı.

“En iyi Mini Dizi” kategorisinde ödülü alan “The Assassination Of Gianni Versace: American Crime Story” ise aynı kategorideki “En İyi Erkek Oyuncu” ve “En İyi Yönetmen” Ödüllerini de dahil toplam 7 ödül toplamayı başardı. Geçtiğimiz sene olduğu gibi “Saturday Night Live” yine “En İyi Varyete Skeç Programı” ödülü de dahil kazandığı 8 ödülle, toplamdaki ödül sayısını 62’ye çıkarmış oldu.

Emmy Ödül Törenin İlginç Anları

  1. Emmy Ödül Töreninde yaşanan ilginç anlardan biri ise, “Barry” ile Komedi alanında “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödülünü kazanan 72 yaşındaki Harry Winkler’ın yaptığı konuşmaydı. İlki 1976 yılında olmak üzere toplamda 7.kez Emmy Ödüllerine aday olan Winkler; “Sadece 37 saniyem var, bu konuşmayı 43 yıl önce hazırlamıştım, Skip Brittenham bana uzun zaman önce uzun süre beklersen kumar fişleri sana gelecektir” diyerek salondaki herkese duygusal anlar yaşattı.

Oscar Töreniyle “En İyi Özel Varyete” ödülünü alan yönetmen Glenn Weiss ise, önce annesini iki hafta önce kaybettiğini belirterek salonu hüzne boğarken, “Kız arkadaşımı niye çağırmadığımı merak ediyorsunuz değil mi?. Çünkü onu eşim olarak çağırmak istiyorum!” diyerek, sahneden epik bir evlenme teklifine imza atmış oldu.