DÜNYA KUPASINDA GRUP MAÇLARI HEYECANI SONA ERDİ

Dünya Kupasında grup maçları heyecanı sona erdi ve ikinci tur eşleşmeleriyle heyecan kaldığı yerden devam edecek. Grup maçlarının en büyük sürprizi kuşkusuz son şampiyon Almanya’nın turnuvaya veda etmesi oldu. Diğer favoriler ise yollarına devam ediyorlar ama ikinci turda favorilerin de eşleşmesi yine erken vedalara sahne olacak.

A ve B Gruplarında Favoriler Yola Devam Ediyor

A Grbundaki son maçlarda, ev sahibi Rusya’yı 3-0 gibi net bir skorla geçen Uruguay, kalesinde gol görmeden grubu lider olarak tamamlarken, Rusya ise ikincilikle yetindi. B Grubunda son maçlar müthiş heyecana sahne oldu ve İspanya son dakikada tartışmalı golle Fas’ı geçerken grubu lider olarak tamamlamayı bildi. İran ise son saniyede kaçırdığı gol ile Portekiz karşısında beraberlikle yetinip, rakibini ikinci tura yolladı.

Fransa ve Arjantin’in Yolları Erken Kesişti

Fransa ve Danimarka C Grubu son maçında golsüz berabere kalarak birlikte ikinci tur vizesini aldılar. Turnuvanın belki de en sağlam takımı görünümünde olan Hırvatistan ise D Grubunu kayıpsız geçerken, Arjantin ise Messi önderliğinde, Nijerya karşısında son dakikalarda bulduğu golle dramatik bir şekilde tur vizesi alabildi.

Brezilya Devam, Almanya Tamam

Brezilya kötü başladığı turnuvada son maçta Sırbistan karşısında özellikle ikinci devrede oynadığı futbolla takdir topladı ve E Grubunu lider olarak tamamlamayı bildi. Aynı grupta İsviçre ise, Kosta Rika’yla belki turnuvanın en keyifli maçında 2-2 berabere kalarak, grubu ikinci tamamladı ve son 16 takım arasına kendisini yazdırdı. Son maçlar öncesi averaj hesaplarının yapıldığı F Grubunda ise, turnuvanın en büyük sürprizi yaşandı ve Almanya Güney Kore’ye uzatmalarda yediği iki golle mağlup olup turnuvaya grup aşamasında veda etti. Bu sonuçla ikinci turu garantileyen Meksika ise, İsveç karşısında direnemedi ve sahadan 3-0 mağlup ayrılarak, grup liderliğini rakibine teslim etti.

İngiltere ve Belçika Güle Oynaya, Kolombiya ve Centilmen Japonya

G Grubunun son maçında rotasyona giden Belçika, yine asların dinlendirildiği İngiltere’yi tek golle geçip grubu, yüzde yüz galibiyet oranıyla lider olarak tamamladı. H Grubu maçlarında ise son düdük sonrası bile heyecan devam etti. Kolombiya şanssız başladığı Dünya Kupasında iki maçını kazanıp lider olarak üst tura yükselirken, ikinci maçlarda 2-2 berabere biten Japonya ve Senegal aynı averaj ve gol sayısına sahip olunca işler kart sayılarına çevrildi ve rakibinden 2 tane daha az sarı kart gören Japonlar adlarını ikinci tura yazmayı başardılar.

Dünya Kupası İkinci Tur Maçları ve Program Şöyle:

30 Haziran Cumartesi:

17:00 Fransa – Arjantin

21:00 Uruguay – Portekiz

1 Temmuz Pazar

17:00 İspanya – Rusya

21:00 Hırvatistan – Danimarka

 

2 Temmuz Pazartesi

17:00 Brezilya – Meksika

21:00 Belçika – Japonya

3 Temmuz Salı

17:00 İsveç – İsviçre

21:00 Kolombiya – İngiltere