BU FİLMDE KİMİ ARARSANIZ VAR! – YENİLMEZLER: SONSUZLUK SAVAŞI

27 Nisan Cuma günü sinemalarda gösterime girecek en son Marvel filmi Avangers: Infinity War (Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı), 10 yıl önce Demir Adam ile başlayan 18 filmlik serinin, kuşkusuz en güzel filmi olacak gibi gözüküyor.

Filmdeki Kahramanlar

Demir Adam Tony Stark, Kara Panter, Kaptan Amerika, Örümcek Adam, Karınca Adam, kısacası bu filmde hangi kahramanı gözler ararsa hepsi neredeyse var. Hatta Haziran ayında vizyona girmesi planlanan Karınca Adam ve Wasp filminde ilk defa yer almaları beklenen, Michael Doglas ve Michelle Pfeiffer gibi iki veteran aktörde bir sahnede neredeyse filmde yer alan herkesle birlikte kamera karşısına geçmiş oluyorlar.

Fragmanların Anlattıkları

Tabi ki de spoiler vermeden, herkesin erişebileceği iki fragman üzerinden filmdeki olaylara kısaca göz atalım istedik.

Fragmanların ilkinde; Kara Panter ve Wakanda, Yenilmezleri ve geri kalan insanlığı Thanos’un istilasından kurtarmak için yardıma geliyorlar. Afrika Kıtasının savaşçıların desteği ise, Kaptan Amerika’nın eski arkadaşlarından biri olan ve eski suikastçı Winter Soldier olarak bilinen James “Bucky” Barnes veriyor. Doctor Strange ve Tony Stark arasındaki nükteli atışmaların yeni boyut kazandığı filmde, diğer fragmanda ise, Peter Parker’ın okul otobüsünde arkadaşından Öürmcek Adam’a dönüşebilmek ve otobüsten fırlayıp aksiyona katılmak için yardım istediği görünüyor.

128 milyon kez izlenen Güzel ve Çirkin’in fragmanını, 24 saat içinde 179 milyon kez izlenerek geride bırakan Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı filminin ikinci fragmanı, 230 milyon kez izlenen birinci fragmanla birlikte ilk ikiyi paylaşmaları, bizlere filmin ne kadar heyecan verici olacağı konusundaki en büyük ipucu veriyor.

Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı Fiilmi Künyesi

Hollywood’un son dönem bir çok yıldızını barındıran filmin künyesi ise şu şekilde;

Orijinal İsim: Avangers: Infinity War

Yönetmen: Joe Russo, Anthony Russo

Senaryo: Christopher Markus, Stephen McFeely

Oyuncular: Robert Downey Jr. (Tony Stark / Demir Adam), Chris Hemsworth (Thor), Chris Evans (Kaptan Amerika), Mark Ruffalo (Bruce Banner / Hulk), Scarlett Johansson (Natasha Romanoff / Kara Dul), Chadwick Boseman (T’Calla / Kara Panter), Benedict Cumberbatch (Doctor Strange), Josh Brolin (Thanos), Gwyneth Paltrow (Pepper Potts)