BU ALICE BİR HARİKA!

Lewis Carroll tarafından 1865 yılında kaleme alınan ve bugüne kadar 174 dile çevrilerek edebiyatın eşsiz ve şahane eserlerinden biri olma özelliğine sahip “Alice”, Serdar Biliş’in yönetmenliğinde, Beyhan Murphy’nin koreografisi ile çağdaş bir müzikal uyarlama olarak sahneleniyor. 7 Şubat günü gösterime giren olan oyunun biletleri de çok kısa bir zaman içerisinde, Mayıs ayına kadar tükenmiş durumda.

Prodüksiyon Şahane

Türkiye’de bugüne kadar yapılan en büyük prodüksiyonlu müzikal. 3D uygulamasıyla, mapping dijital teknikleriyle izleyenlere çok farklı ve ilk kez tattıkları bir deneyim yaşatan oyunda örneğin; Alice’in kek yedikten sonra büyümesi, bir şey içtikten sonra tekrar küçülmesi gibi şeyleri mapping uygulaması da seyirciyi şaşırtan durumlardan sadece bir kaçı oldu.

Konu Günümüze Uyarlandı

Kendini yaşadığı hayatın içerisine sıkışmış hisseden Alice, bir mobil uygulamanın çağrısına uyar ve beyaz tavşanı takip ederek sanal bir dünyanın içine dalar. “Ben Kimim?” sorusuna cevap ararken kendini fantastik bir dünyada bulan Alice, hayal gücü zenginliğiyle bu yeni evrende kendi cesaretini sınayacak, korkularıyla, arzularıyla baş başa kalacaktır. “Alice” müzikali, gerçek hayattaki iletişimin yalnızlaştırdığı günümüz sanal dünyasında savrulan bir genç kızın, büyüme hikayesidir.

Oyuncular Daha Bir Şahane!

“Alice” adı ile izleyicisiyle buluşacak olan müzikalde izleyiciler, Serenay Sarıkaya’yı “Alice”, Ezgi Mola’yı“Kraliçe”, Enis Arıkan’ı “Tavşan”, Şükrü Özyıldız’ı “Şapkacı”, İbrahim Selim’i “Kral”, Merve Dizdar’ı ise “Kedi” rollerinde görecekler.

İlk Günden Ünlü Yağmuru

İzleyici ve otoritelerden çok olumlu eleştiriler alan oyun, ayrıca sahne aldığı ilk günden itibaren ünlü akınına uğradı. Ahmet Nazif Zorlu, Zülal Zorlu, Bergüzar Korel, Halit Ergenç, Dolunay Soysert, İbrahim Çelikkol, Miray Daner, Kubilay Aka, Ayça Ayşin Turan, Ceyda Düvenci, , Bensu Soral, Birce Akalay, Tarık Ünlüoğlu, Gülenay Kalkan, Seda Bakan, Eser Yenenler, Burcu Esmersoy, Çağla Şıkel, Aytaç Şaşmaz, Can Bonomo, Öykü Karayel, Bige Önal, Onur Saylak, Burcu Biricik, Aydan Taş, Şebnem Bozoklu, Kerem Bürsin, Nil Karaibrahimgil, Dilek Hanif, Beste Bereket, İbrahim Büyükak, Hadise, Gülşah ve Aslışah Alkoçlar gibi pek çok ünlü isim katıldı.

Oyunun Künyesi

Oyuncular: Serenay Sarıkaya, Ezgi Mola, Enis Arıkan, Şükrü Özyıldız, İbrahim Selim, Merve Dizdar

Yönetmen: Serdar Biliş

Müzik: Tuluğ Tırpan

Koreograf: Beyhan Murphy

Metin: Aylin Alıveren, Murat Uyurkulak

Yapımcı: BKM, ZORLU PSM, ID

Proje Yapımcısı: Nisan Ceren Göknel

Yaratıcı Yapımcı: Ayşe Barım

Sahne Tasarım: Gamze Kuş

Kostüm Tasarım: Ayşegül Alev

Işık Tasarım: Cem Yılmazer

Multimedya Tasarım ve Prodüksiyon: Illusionist