BİRLEŞİK KRALLIK SNOOKER ŞAMPİYONASI 2019

Masters ve Dünya Şampiyonası ile üçlü tacın ilki olan Birleşik Krallık Şampiyonası 26 Kasım Salı günü başlayacak.Turnuvanın finali ise  8 Aralık Pazar günü, York şehrindeki Barbican Center’da oynanacak. Toplam ödül değeri ilk defa 1 milyon pound barajını aşarken, finali kazanan sporcu 200.000, kaybeden isim ise 80.000 pound ödülün sahibi olacaklar.

Beklenen Final

2017 ve 2018 yıllarında üst üste, Shaun Murphy ve Mark Allan’ı mağlup ederek mutlu sona ulaşan Ronnie O’Sullivan, kuşkusuz her katıldığı turnuva gibi bu turnuvanın da doğal favorisi konumunda. İngiliz oyuncu geçtiğimiz yıl bu turnuvayı kazanarak, Steve Davis’i geçti ve 7 kez ile en çok Birleşik Krallık Şampiyonası kazanan isim unvanını da eline geçirmiş oldu.

Fakat bu yıl, hem bahis sitelerinde hem de oynadığı müthiş oyunla Dünya 1 numarasına yükselen Judd Trump, turnuvanın gerçek favorisi konumunda bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde Ronnie O’Sullivan’ı, Kuzey İrlanda Açık Turnuvası finalinde 9-7 ile geçen Trump, güçlü oyunuyla 2011 yılından sonra yine bu turnuvayı kazanabileceğini göstermiş oldu.

Diğer Favoriler

Formda Judd Trump’ı Kuzey İrlanda finalinden sadece bir hafta önce Şampiyonlar Şampiyonası finalinde yenme başarısını gösteren Avustralyalı oyuncu Neil Robertson da, bu yıl öne çıkan isimlerden biri olmayı başardı. 2 yıl önceye kadar yenilmez gözüyle bakılan Mark Selby de, son zamanlarda  biraz toparlandığının sinyallerini vererek, Ekim ayı içerisinde İngiliz Açık Turnuvasını kazanarak, bu turnuvanın şampiyonluğuna aday olmayı başardı.

3 şampiyonluğu bulunan İskoç oyuncu John Higgins’in yanı sıra, Çin Şampiyonası finalistleri, Shaun Murphy ve Mark Williams ile birlikte geçtiğimiz yılın finalisti Mark Allen da üst turlara çıkması beklenen isimler olacaklar. Bu isimlerin yanı sıra, Kyren Wilson, Barry Hawkins, Stuart Bingham, Ding Junhui, David Gilbert ve Jack Lisowski de öne çıkan isimler olması bekleniyor.

Eski Şampiyonlar

Ronnie O’Sullivan             İngiltere              7

Steve Davis                         İngiltere              6

Stephen Hendry              İskoçya                5

John Higgins                       İskoçya                3

Mark Williams                   Galler                   2

Doug Mountjoy                Galler                   2

Mark Selby                         İngiltere              2

Ding Junhui                        Çin                         2

Neil Robertson                 Avustralya          2

Birleşik Krallık Snooker Şampiyonasını izlemenin en keyifli yolu…

Çeyrek Final mücadeleleri Eurosport ve Eurosport 2 ekranlarında, canlı ve banttan yayınlarla gün boyu Zeplin Pub’larda yayınlıyor olacağız. Bu heyecana sizler de Zeplin Pub’larda ortak olabilirsiniz. CaddeModa ve Alaçatı şubelerimizde görüşmek üzere.