BİRLEŞİK KRALLIK SNOOKER ŞAMPİYONASI 2018

Önümüzdeki Nisan ayında düzenlenecek Dünya Şampiyonasından sonraki en prestijli turnuva olan ve 27 Kasım’da başlayan Birleşik Krallık Şampiyonası’nın finali 9 Aralık Pazar günü, York şehrindeki Barbican Center’da oynanacak. Ön elemelerden sonra 128 sporcunun mücadele ettiği turnuvanın şampiyonu 170.00, finalisti ise 75.000 pound ile ödüllendirilecekler.

Roket 1 Numaradan Katıldı

Kuşkusuz turnuvanın en büyük favorisi geçtiğimiz yıl burada Shaun Murphy’i 10-5 skorla mağlup eden ve bu sefer turnuvanın bir numarası olarak gelen Ronnie O’Sullivan olacak. Shangai Masters ve Şampiyonlar Şampiyonası turnuvalarını kazanıp geçtiğimiz haftalarda bu turnuvanın bir diğer büyük favorisi Judd Trump’a, Kuzey İrlanda’da finalde kaybetmesine rağmen, İngiliz oyuncu çok formda gözüküyor. O’Sullivan dördüncü turda genç yetenek Jack Lisowski’yi yenerek, Ding Junhui’yi yenen Martin O’Donnell’ın çeyrek finaldeki rakibi oldu.

Erken Vedalar

Bir önceki şampiyon Mark Selby ise, istikrarsız geçen sezonda bu turnuvayı kazanarak moral bulmayı amaçlıyordu fakat ilk turda James Cahill’e yenilerek turnuvaya erken veda etti.Turnuvaya formda gelen Judd Trump ise dördüncü turda Joe Perry’e elendi. Bu sezon adeta yeniden yaratılmış gibi oynayan ve Dünya 2 numarası olmayı başaran Mark Williams ise aynı turda Stephen Maguire’a elenerek turnuvaya veda etti. Avustralyalı Neil Robertson da formda Mark Allen’a deciderda elenerek turnuvaya veda etti.

Çeyrek Finaller

Ronnie O’Sullivan – Martin O’Donnell

Joe Perry – Tom Ford

Stuart Bingham – Kyren Wilson

Mark Allen – Stephen Maguire

Eski Şampiyonlar

Ronnie O’Sullivan, geçtiğimiz yıl bu turnuvayı 6. kez kazanarak idolü Steve Davis’i yakaladı ve bu sene bir kez daha bu başarıyı tekrar edip zirvede yalnız kalmak isteyecektir.

Steve Davis                   İngiltere            6

Ronnie O’Sullivan          İngiltere            6

Stephen Hendry            İskoçya             5

John Higgins                 İskoçya             3

Mark Williams               Galler               2

Doug Mountjoy             Galler               2

Mark Selby                   İngiltere            2

Ding Junhui                   Çin                   2

Neil Robertson              Avustralya        2

Birleşik Krallık Snooker Şampiyonasını izlemenin en keyifli yolu…

Çeyrek Final mücadeleleri Eurosportve Eurosport 2 ekranlarında, canlı ve banttan yayınlarla gün boyu ZeplinPub’larda yayınlıyor olacağız. Bu heyecana sizler de Zeplin Pub’larda ortakolabilirsiniz. CaddeModa ve Alaçatı şubelerimizde görüşmek üzere.