ALTIN KÜRE ÖDÜLLERİ 2019

76. Altın Küre ödülleri geçtiğimiz hafta sonu sahiplerini buldu. Beverly Hills – Kaliforniya’da, Sandra Oh ve Andy Samberg’in sunuculuklarını yaptıkları ödül töreninde 25 ödül dağıtılırken, Bohemian Rhapsody öne çıkan yapım oldu.

Sinema Ödüllerinde Bohemian Rhapsody Rüzgarı

Bohemian Rhapsody, Kara Panter, Bir Yıldız Doğuyor, BlacKkKlansman (Karanlıkla Karşı Karşıya) ve If Beal Street Could Talk ile birlikte aday gösterildiği “Drama Dalında En İyi Film” ödülünün yanı sıra filmin başrol oyuncusu Rami Malek de “Sinema Dalında En İyi Erkek Oyuncu” (Drama) ödülünü, Bradley Cooper ve Williem Defoe gibi isimlerin önünde kazanmayı başardı. Aynı dalda kadın kategorisinde ise The Wife filminin başrol oyuncusu Glenn Close, Nicole Kidman, Lady Gaga, Melissa McCarthy ve Rosamund Pike gibi güçlü isimler arasından sıyrılarak kazandı.

Yeşil Rehber ve Roma

Müzikal/Komedi Dalında “En İyi Film”ve “En İyi Senaryo” ödüllerini Yeşil Rehber kazanırken, bu daldaki en iyi erkek oyuncu, Vice filmindeki rolüyle Christian Bale olurken, Olivia Colman da aynı dalda en iyi kadın oyuncu ödülünü kazanmayı başardı. Örümcek Adam: Örümcek Evreninde “En İyi Animasyon Filmi” ödülünü kazanırken, Roma “En İyi Yabancı Film” ödülü yanı sıra, Alfonso Cuaron’a “En İyi Yönetmen” ödülünü de getirdi. Regina King ve Mahershala Ali, en iyi yardımcı kadın ve erkek oyuncular olurken, Lady Gaga’nın Shallow şarkısı “En İyi Film Müziği” seçildi.

Televizyon Dalı Ödülleri

Drama dalında en iyi dizi The Americans olurken, Müzikal/Komedi kategorisinde bu ödülü kazanan Kominsky Method ayrıca, Michael Douglas’a da bu daldaki en iyi erkek oyuncu ödülünü de getirirken Rachel Brosnahan da en iyi kadın oyuncu oldu. The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story, “En İyi Mini TV Dizisi ya da TV Filmi” ödülünü alırken Darren Criss de bu daldaki en iyi erkek oyuncu ödülünü alırken en iyi kadın ödülü ise Patricia Arquette’e gitti.

Richard Madden Bodyguard’daki rolüyle Tv Drama dalında en iyi erkek, ödül töreninin sunucularından Sandra Oh ise en iyi kadın oyuncu ödüllerini aldılar. A Very English Scandal dizisindeki rolüyle Ben Whishaw ve Sharp Objects dizisindeki rolüyle Patricia Clarkson en iyi yardımcı oyuncu ödüllerini paylaştılar.